sol kol ağrısının nedenleri

sol kol ağrısı sebebleri,sol kol ağrısı ve uyuşması,sol kol ağrısı uyuşması,sol kol ağrısı ağrısı neden olur,sol kol ağrısı neden kaynaklanır,sol kol ağrısının nedenleri

Kol ağrısı ile birlikte ;uyuşma , boyun ağrısı baş ağrısı , kulaklarda çınlama , uğultu , baş dönmesi , mide bulantısı , uyku bozuklukları birlikte ya da tek başına kol ağrısı da olabilir. Hatta, arkada kürek kemiği alt hizasına, önde göğüse vuran ağrılar oluşabileceğinden, hastalar kalp hastası olduklarını zannedebilirler.sol elde uyuşma , halsizlik ve şiddetli kol ağrısı ; boynunuzun sol tarafında muhtemel bir boyun fıtığının bulguları olabileceği gibi , boyun kireçlenmesine bağlı olarakta gelişebilir..
boyun MR ı çektirdikten sonra , bir fizik tedavi uzmanına muayene olmanız gerekmektedir..
bu arada ; günlük yaşantınızı düzenlemenizi tavsiye ederim..ağrıyı azaltan ve artıran durumları kısaca hatırlatmam gerekirse :
1. Ağırlık kaldırmamak,
2. Ağır işler yapmamak,
3. Ters hareketlerden kaçınmak
4. Ortopedik boyun yastığı kullanmak ,
5. Orta sertlikte bir yatakta yatmak ,
6. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamak ,
7. Mesleğine göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmek ,
( örneğin ; öğretmenler , çok kitap okuyan öğrenciler, banka memurları , operatörler , daktilo ve bilgisayar kullanıcıları , çok fazla örgü-biçki-dikiş-nakış işi yapan ev hanımları , halı ve kilim dokuyucuları , plan ve proje yapan çizim yapan mimarlar , uzun süre tv seyreden ya da kahvehanelerde kağıt vs. oynayan kişilerde boyun adeleleri hareket etmediği için tembelleşir ve zayıflar…ilerdede her zaman boyun fıtığı riski taşırlar ve boyun kemiklerinde kireçlenme daha hızlı olur. )
8. boyun egzersizlerini hergün düzenli olarak yapmak
yukardaki önerileri her zaman aklınızda tutmanızı öneririm.benim size önerim ; iyi bir merkezde bizzat bir fizik tedavi uzmanı tarafından muayene edilerek gereken tedaviyi yaptırmanız olacaktır.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.

Dr. Ümit Hazar
www.umithazar.com

SocialTwist Tell-a-Friend

4 thoughts on “sol kol ağrısının nedenleri

  1. slm hocam ben 24 yaşındayım ve konfeksiyonda calışıyorom cok yorucu bir isim var ama calısmak zorundayım 6 ay once sol kol agrısından doktora coktım ve bana omırıklerımın yamuk oldugunu soyledı ve bırlac ilac verdı fakat agrılarım hala gecmedı ara ara bu agrıları tasıyorum bana yardım cı olu ne olur sımdıden tesekkur ederım

  2. Geçmiş olsun. Üzgünüz Biz konunun uzmanı değiliz. Zaten doktora görünmüşsünüz. Eğer ağrılarınız geçmediyse tekrar doktora gitmelisiniz.

  3. merhaba hocam bir senedir bileğimden boynuma enseme doğru çekilme ve yırtılma var sizce boyun fıtığımı?

  4. öncelikle geçmiş olsun. biz konunun uzmanı değiliz. bir uzmana danışmanız daha iyi olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir