anne sevgisi ile ilgili kompozisyon

anne sevgisi ile ilgili kompozisyon

Anne sevgisinin değeri, diğer değerlerden çok üstün bir özellik taşır. Bu, temiz yürekli bir anneye sahip oluşumuzdan meydana gelen bir duygudur!…

İşte, bu temiz duyguyu, kısaca şöyle anlatabiliriz: Annemiz, küçüklük anlarımızda sadece bizim iyi yolda yürümemiz, bizde de iyi ve temiz özelliklerin bulunması için, en temiz duygularını harcamıştır. Genç gecelerini, ağlamaya başladığımız ve rahatsız olduğumuz anda bizim için tüketmiştir. Bize her zaman öğütler vermiştir. İyiye doğru gittiğimiz anda, bizimle iftihar etmiş, göğsü kabarmıştır. Kötüye gittiğimiz anda da, kederlerimizle üzülmüş, yürekten ağlamıştır.

Fakat, içimizde öyle kimseler var ki… Her zaman annesine karşı gelmiş, ona elinden gelen kötülüğü yapmıştır. İşte, bu gibi kötü ve zalim kimseler, taş yürekli canavarlardan farksızdır. Onlar, anne sevgisini bilmeyenlerdendir. Bugün annesine karşı gelenin, yarın komşusuna, obasına, köyüne, giderek devletine, milletine de karşı geleceği bellidir.

Bunun yanında, kimi kişiler; anne sevgisini tam olarak tatmış, iyi ve büyük kişiler arasında değer kazanmıştır. Onlar da annelerinin “yorgunluk çağlarında”, ona elinden gelen yardımı yapmış, gönüllerini almışlardır.

Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğüdür.

Fedakâr bir anneye her zaman iyi davranmalı, onu, yaptığımız her hareket ve başarılarımızla sevindirmeliyiz.

Oyhan Hasan BILDIRKİ

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=40185

SocialTwist Tell-a-Friend

29 thoughts on “anne sevgisi ile ilgili kompozisyon

  1. Gercektn Coook quzel oLmus Kesılıkle qatılıorum Ayrıca cok Tesekkurler İşime cok yaradı ve Metın 2 Oynuorum

  2. aRkadaşım bu yaZın geRçekten coK güZel tBrklEr awA biRaz daHa uZatsan iyi oLurmus :) ayrıca metın2 oynuorum 68 lwl tuva sarı bayraqk :))))

  3. arkadaşlar süper olmuş ama havamı atıyosunuz bende metın 2 de 95 inci leveldeyım

  4. türkçe öretmeni 15 sayfa kompazisyon werdi yha=(=(=(=( ama bu kompazisyon işime yaradıı=)xd:D :P

  5. ben ce daha acık olmalıydı.yanındaki sitelericıkarırsak daha güzel olur bence

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir